Havalandırma Sistemleri
Havalandırma Sistemleri

Laboratuarlar bildiğiniz üzere sıra dışı çalışma ortamlarıdır. Gerek kimyasalların oluşturduğu aromalar gerekse, uçucu gazlar çalışan sağlığını için ciddi riskler oluştururlar. Bu yüzden havalandırma şarttır büyük yada küçük hiç fark etmez kimyasalların girdiği her ortam havalandırmaya ihtiyaç duyar. Bunun yanında tıpkı sıradan çalışma ortamları gibi ısıtma-soğutma gibi temel yaşam ortamlarına da gereksinimleri vardır.işte bu yüzden Laben laboratuarlarınız için bütüncül bir çözüm olan HVAC sistemlerini kurar.

Hvac Sistemleri

HVAC (Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme) sistemleri, taze hava, ısıtma, soğutma ihtiyacımızı bulabilmek için, bazı yapı ve çevre bilgileri ve nem kontrolünün hepsini veya birini sağlamak için yapılarda kullanılan ekipmanları, dağıtım ağlarını ve terminalleri ifade etmektedir. sistemlerinin baslıca amacı istenilen iç hava koşullarını korumak ve sağlamaktır. HVAC sistemleri önemli enerji tüketicilerdir ve bu yüzden önemli enerji tasarruf imkanlarına sahiptir. Enerji verimliliği yüksek bir HVAC sisteminin, istenilen amaçları gerçekleştirmek için gerekli olan miktar kadar enerji tüketmesi gerekir. Verimli bir HVAC sistemi sadece mühendislik işi değil, aynı zamanda disiplinler arası çalışmayı (mimarlık, ekonomi, cevre vb. bilimler) gerektiren bir tasarım problemidir. En uygun çözümü bulabilmek için, bazı yapı ve cevre bilgilerine sahip olmak gerekir. Örneğin yapı karakteristiği, iklim ve bölge verileri bilinmelidir

Çekerocak Baca Sistemleri

Gerek çeker ocaklarla emilen kimyasallar gerekse çalışma ortamında emilen hava direkt olarak dış ortama atılamaz. Bu hem çalışma ettiğimize hem de çevre kurallarına aykırı bir durumdur. İşte bu yüzden bu kimyasal havayı atış noktasında kullanılan filtre sistemleriyle size en sağlıklı çözümü sunar.

İklimlendirme Odaları ve Kondüsyonlu Odalar

Birçok gıda ve tekstil laboratuarları gibi deney ürünlerini çeşitli sıcaklık ortamlarında test etmesi gereken laboratuarlara uyguladığımız çözümlerdir. Bu tür özel odalarda en önemli unsur en düşük ve en yüksek sıcaklık arasındaki hassasiyettir. Bu konuda da laben e güvenebilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz
Anahtar Teslim Laboratuvar Binaları
Elektrik Sistemleri
Havalandırma Sistemleri
TOP